Oddaj stary telefon – spełnij marzenia dzieci

Twój stary, niepotrzebny telefon może pomóc niewidomej i słabo widzącej młodzieży poznać świat. Przynieś go do nas, a my przekażemy go do ośrodka szkolno-wychowawczego w Lublinie, który prowadzi akcję Oddaj stary telefon – pomóż spełnić marzenia niepełnosprawnych dzieci.

Zebrane podczas akcji telefony zostaną przekazane do recyklingu. Pieniądze z ich sprzedaży pokryją koszty wycieczki, na którą pojedzie około 30 niewidomych lub słabo widzących uczniów. Dla wielu z nich będzie to pierwszy taki wyjazd w życiu.

Stare telefony można zostawiać w pudełku wystawionym w Centrum Kultury Prawosławnej (Białystok, ul. św. Mikołaja 5). Zbiórka potrwa do 20 czerwca.

Zachęcamy uczniów i studentów do organizowania podobnych zbiórek w swoich szkołach, a następnie do przekazywania starych telefonów do Fundacji OIKONOMOS, bądź bezpośrednio do ośrodka w Lublinie.

materiał wideo o akcji

strona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzących im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublini