Koncert fortepianowy

Serdecznie zapraszamy na koncert fortepianowy Poważnie na lekko i lekko na poważnie. Trochę muzyki klasycznej i trochę rozrywkowej…  w wykonaniu Tadeusza Trzaskalika. Koncert odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca, o godz. 19:00 w Centrum Kultury Prawosławnej. Wstęp wolny.

W programie:

1. J.S Bach – Duetto e-moll BWV 802

2. D. Cimarosa – Sonata g-moll

3. F.Chopin – Etiuda f moll op. 25 nr 2

4. J.Ascher – La Fiammina. Mazurka elegante

5. F.Kalkbrenner – Toccata a-moll

6. I.J.Paderewski – Nokturn op. 16

7. K.Serocki – Preludium II ze zbioru „Suita preludiów”

8. Р.Берҗе – Влюбленная. Вальс

9. A.Czibulka – La chanconne. Gavotte de la princessce. Dance noble. Op. 334.

10. J.Dobrzański – Przyjedzie taki rok (opracowanie T.Trzaskalik)

Tadeusz Trzaskalik – profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierownik Katedry Badań Operacyjnych i kierownik Międzynarodowych Studiów Podyplomowych Zarządzania Projektami; autor i redaktor wielu publikacji naukowych i prac dydaktycznych, kierownik naukowy międzynarodowych oraz krajowych konferencji naukowych. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Średnią Szkołę Muzyczną w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Tadeusz Myrdacza. W czerwcu 2011 r. ukończył studia licencjackie I stopnia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Józefa Stompla. Koncertuje w kraju i zagranicą. Interesuje się głównie muzyką instrumentalną i kameralną epoki baroku i klasycyzmu, jak również muzyką rozrywkową końca XIX i początku XX wieku. W swoim dorobku muzycznym ma trzy płyty, nagrane w studiu Polskiego Radia Katowice i wydane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.