I spotkanie w ramach Wszechnicy Kultury Prawosławnej – „Misja św. Braci Cyryla i Metodego”

Już w najbliższy poniedziałek, 29 października, odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Wszechnicy Kultury Prawosławnej 2012/2013, organizowanej przez Prawosławną Diecezję Białostocko-Gdańską, Katedrę Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku i Zarząd Główny Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego. Spotkania tradycyjnie odbywać się będą w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, ul. Św. Mikołaja 5.

Wykład inaugurujący pt. „Misja św. Braci Cyryla i Metodego i ich wpływy na terenach Polski” wygłosi ks. archim. dr hab. Warsonofiusz (Doroszkiewicz). Wykład połączony będzie z promocją książki prelegenta „Dzieje Wschodnich Rzymian”. Początek o godz. 18.00.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.