15 maja 2013r. o godzinie 15:00 w Centrum Kultury Prawosławnej odbędzie się IX Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej “Spotkanie z poezją religijną”. Organizatorami konkursu są nauczyciele religii prawosławnej. Wielbiciele poezji religijnej będą mieli możliwość wysłuchania recytacji i w językach słowiańskich.

Celem konkursu jest poznawanie Boga poprzez piękno poetyckiego słowa, popularyzacja prawosławnej twórczości religijnej w językach słowiańskich oraz rozwijanie zainteresowań żywym słowem artystycznym. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w województwie podlaskim. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich chętnych!