II etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

13 lutego w Centrum Kultury Prawosławnej odbył się II etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Do olimpiady przystąpiły 23 osoby – z Białegostoku, Hajnówki, Bielska Podlaskiego i Siemiatycz. Temat tegorocznej olimpiady to „Elementy prawosławnej teologii porównawczej”.

Olimpiadę otworzyli abp Jakub wraz z rektorem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej z Warszawy ks. prof. ChAT dr hab. Bogusławem Milerskim. Uczniowie mieli do rozwiązania test przygotowany przez rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie ks. prof. Jerzego Tofiluka.

Od 2007 roku olimpiada ma akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej. To otwiera przed laureatami drzwi do dalszej edukacji. Mają oni zapewniony indeks na Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie, kierunki humanistyczne na uczelniach w Białymstoku i Lublinie.

/za www.cerkiew.pl/

Dariusz Sulima