Wszechnica Kultury Prawosławnej: „Proces powrotu Unitów do Prawosławia w latach 30-stych XIX w. na Białostocczyźnie”

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku kalendarzowym wykład organizowany w ramach Wszechnicy Kultury Prawosławnej 2015/2016. Na najbliższym wykładzie prof. dr hab. Irena Matus z Uniwersytetu w Białymstoku przedstawi temat „Proces powrotu Unitów do Prawosławia w latach 30-stych XIX w. na Białostocczyźnie”.

Termin wykładu: 25 stycznia 2016 r. (poniedziałek), godz. 18.00. Dr hab. Irena Matus jest laureatką nagrody im. Księcia Konstantego Ostrogskiego o czym można przeczytać na cerkiew.pl.

Spotkania odbywają się w Centrum Kultury Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej w Białymstoku, ul. św. Mikołaja 5. Wstęp wolny!

Wszechnica Kultury Prawosławnej organizowana jest przez Prawosławną Diecezję Białostocko-Gdańską, Katedrę Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku i Zarząd Główny Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego.