Wszechnica Kultury Prawosławnej: „Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie”

Serdecznie zapraszamy na ostatni już w tym roku akademickim wykład Wszechnicy Kultury Prawosławnej 2015/2016. Tematem spotkania będzie „Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Prelegentem będzie prof. Souheil Farah, filozof, człowiek dialogu, profesor Uniwersytetu Libańskiego i Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego.

Jednocześnie przypominamy, że tym razem nietypowo wykład odbędzie się we wtorek (zamiast poniedziałku). Będzie to 10 maja 2016 r., początek godz. 18.00.

Spotkania odbywają się w Centrum Kultury Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej w Białymstoku, ul. św. Mikołaja 5. Wstęp wolny!

Wszechnica Kultury Prawosławnej organizowana jest przez Prawosławną Diecezję Białostocko-Gdańską, Katedrę Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku i Zarząd Główny Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego.