Plener Malarski Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych 09.09.2014

Na prośbę Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych uprzejmie informujemy, iż w dniach 09-23 września 2014 r. BTPSP organizuje Plener Malarski, na który zaprasza osoby malujące co najmniej od roku, posiadające pewne doświadczenie twórcze.
Uczestnicy pleneru zostaną zakwaterowani w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Lasów Państwowych w Malinówce koło Ełku nad jeziorem Łaśmiady, otrzymają trzy posiłki dzienne, a także zestaw farb, olej, werniks, terpentynę oraz 4 podobrazia. Ponadto organizator zapewnia sztalugi malarskie i transport na trasie Białystok-Malinówka i z powrotem.
Więcej szczegółów u pana Marka Ledowickiego - komisarza pleneru - pod nr telefomu 886 730 460.

Nauka języka cerkiewnosłowiańskiego - spotkanie organizacyjne 02.09.2014

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na naukę czytania w języku cerkiewnosłowiańskim. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 września (wtorek) o godz. 19.00 w Centrum Kultury Prawosławnej, ul. Św. Mikołaja 5. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

Pociągiem na Świętą Górę Grabarkę z Białegostoku 30.07.2014

Tradycyjnie, wierni wyruszający na uroczystości Święta Przemienienia Pańskiego odbywające się na Świętej Górze Grabarce mogą liczyć na specjalne pociągi Przewozów Regionalnych. Z myślą o wiernych Przewozy Regionalne w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, już od lat, w dniach 18 i 19 sierpnia uruchamiają dodatkowe pociągi REGIO. Najdogodniejsze połączenie Białystok - Sycze i z powrotem...

"U źródeł" - nowa płyta Męskiego Chóru Kameralnego im. Bogdana Onisimowicza 24.07.2014

W Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku dostępna jest nowa płyta "U źródeł" wydana przez Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego. Niezapomniane wrażenia muzyczne oraz możliwość wysłuchania po raz pierwszy niektórych autorskich kompozycji i utworów z Irmologionu Supraskiego to efekt pracy Męskiego Chóru Kameralnego im. Bogdana Onisimowicza i jego dyrygenta - Marcina Abijskiego...
--------->

"Modlitwa wspólnoty. Historyczny rozwój prawosławnej tradycji liturgicznej" 07.07.2014

Do nabycia w Centrum Kultury Prawosławnej jest najnowsza publikacja Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku "Modlitwa wspólnoty. Historyczny rozwój prawosławnej tradycji liturgicznej", autorstwa o. Marka Ławreszuka. Książka przedstawia przekrój rozwoju życia liturgicznego, począwszy od starotestamentowej tradycji liturgicznej. Autor publikacji ilustruje całościowo genezę i egzegezę chrześcijańskiego nabożeństwa, które trafnie określił modlitwą wspólnoty...
-->

Zmiana godzin pracy Archiwum diecezjalnego 01.07.2014

Uprzejmie informujemy, że ulegają zmianie godziny pracy Archiwum Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Od dnia 1 lipca interesanci będą obsługiwani w poniedziałki, w godz. 10.00-12.00 oraz 14.00-16.00. Serdecznie zapraszamy!

Półkolonie w Centrum Kultury Prawosławnej '2014 28.06.2014

Zostajesz w mieście? Spędź wakacje razem z nami! Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat na półkolonie organizowane w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku w terminie 28 lipca – 8 sierpnia 2014 r. Zachęcamy dzieci oraz młodzież do aktywnego wypoczynku w gronie rówieśników. W programie między innymi: gry i zabawy, zajęcia edukacyjne w muzeach (Muzeum Wojska, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Akademia Rock&Roll’a), wyjścia do kina, na kręgle, na basen, wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego, wyjazd do Wioski Indiańskiej i wiele innych atrakcji.

Nowość wydawnicza: Podręcznik dla pierwszoklasistów 20.06.2014

Wiele razy na łamach prawosławnej prasy i prawosławnych mediów pojawiały się już informacje o szeroko zakrojonej działalności wydawniczo-edukacyjno-wychowaczej małżeństwa Busłowskich z Hajnówki – ks. Andrzeja i m. Lilli. Nie raz też ich pomysły wydawnicze były omawiane i polecane dzieciom, młodzieży i rodzicom. Tym razem najnowszym plonem działalności hajnowskich wydawców jest książka jakże długo oczekiwana. To podręcznik do nauki religii prawosławnej dla klasy I szkoły podstawowej wraz z zeszytem ćwiczeń. Do tej pory przez długie lata nauczyciele religii pracujący z dziećmi ze szkół podstawowych korzystali z serii podręczników przygotowanych przed laty przez m. Halinę Borowik. Dobrze zapełniały one lukę wydawnicza w tym zakresie i na danym etapie były wystarczającą pomocą edukacyjną. Czas jednak nie stoi w miejscu, stawia przed nami wciąż nowe wyzwania, podnosi poprzeczkę. Dotyczy to również podręczników, w tym do katechezy. Dlatego też z wielkim zadowoleniem powitać należy najnowsze dzieło małżeństwa Busłowskich, pt. „Bóg, świat i ja”.

Projekcja filmu "Saki świętego Dymitra" 16.06.2014

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów i Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku zapraszają w dniu 16 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 do Centrum Kultury Prawosławnej na projekcje filmu dokumentalnego Jerzego Kaliny "Saki świętego Dymitra". Film ukazuje przeszłość i teraźniejszość wsi Saki i Zaleszany oraz znaczenie w życiu ich mieszkańców ikony św. Dymitra z Salonik. Po filmie spotkanie z autorem, a także występy chórów: Chóru Rodzinnego przy Parafii Monasterskiej w Supraślu (dyr. m. Mirosława Tichoniuk) oraz Chóru Parafii Św. Jerzego w Białymstoku (dyr. m. Anna Cyrkun).

"Otcze nasz" - książeczka dla dzieci 03.06.2014

Do nabycia w Centrum Kultury Prawosławnej jest już najnowsza książeczka dla dzieci Wydawnictwa Warszawskiej Metropolii Prawosławnej – "Otcze nasz". Książeczka dostosowana jest do wieku najmłodszych nie tylko swą przyjazną szatą graficzną. Twarde, kartonowe kartki, odpowiedni format oraz zapisy słów modlitwy w czterech równoległych postaciach (łacinką po cerkiewnosłowiańsku, alfabetem cerkiewnosłowiańskim, cyrylicą oraz w przekładzie na język polski), wszystko to razem wzięte sprawia, że publikacja ta jest ponad wszystko bardzo pożyteczna. Dziękując pomysłodawcom – hajnowskiemu małżeństwu Busłowskich – oraz ilustratorce – Urszuli Filas – szczerze zachęcamy do zaopatrzenia się w niniejszą książeczkę.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>