Spotkanie białostockiego koła Bractwa św. św. Cyryla i Metodego 28.10.2014

Białostockie koło Bractwa św. św. Cyryla i Metodego serdecznie zaprasza w dniu 28 października (wtorek) o godz. 17.00 na spotkanie Bractwa. Podczas pierwszej części spotkania swój wykład wygłosi ks. dr Marek Ławreszuk. Tytuł wykładu to "Życie sakramentalne w Cerkwi". Druga z kolei część spotkania poświęcona będzie prezentacji kandydatów na radnych Forum Mniejszości Podlasia. Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z planowanymi przez nich kierunkami działalności w Radzie Miasta Białegostoku serdecznie do tego zachęcamy!

Wszechnica Kultury Prawosławnej: "Bieżeństwo – nasza historia mało znana" 27.10.2014

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym sezonie spotkanie organizowane w ramach Wszechnicy Kultury Prawosławnej 2014/2015. Tytuł inauguracyjnego wykładu to "Bieżeństwo – nasza historia mało znana", prelegentem zaś będzie pan Doroteusz Fionik, historyk, etnograf, założyciel Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. Podczas spotkania odbędzie się także projekcja filmu Jerzego Kaliny pt. „Bieżeńcy”. 27 października 2014 r., godz. 18.00.

Spotkanie "Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie" 23.10.2014

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów w Białymstoku zaprasza 23 października (czwartek) o godz. 18:00 do Centrum Kultury Prawosławnej na spotkanie z Dominiką Kovacević, studentką arabistyki. Tematem spotkania będzie "Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie".

Latynizacja Kościoła unickiego w RP po synodzie zamojskim 22.10.2014

W Centrum Kultury Prawosławnej jest do nabycia książka ks.dr. Dariusza Ciołki pt. „Latynizacja Kościoła unickiego w Rzeczypospolitej po synodzie zamojskim”. Przedstawia ona proces latynizacji obrządku unickiego po synodzie zamojskim w 1720 r. Jak piszą recenzenci pracy: "Autor z powodzeniem zrealizował postawiony sobie cel wypełnienia luki w badaniach nad tą tematyką i uczynił to w sposób kompetentny, na drodze znacznego wysiłku badawczegoPraca „Latynizacja Kościoła unickiego w Rzeczypospolitej po synodzie zamojskim” świadczy o pracowitości autora i umiejętności koncentracji na poruszonych problemach. Ks. Dariusz Ciołka nie waha się stawiać hipotez, polemizować z przyjętymi już ustaleniami. To śmiałe podejście do badań wymagało dobrego opanowania warsztatu naukowego, które nie zawsze da się zauważyć, zwłaszcza w pierwszym rozdziale. W rezultacie powstało opracowanie interesujące, posiadające duży aspekt poznawczy, choć nie pozbawione pomyłek. Praca stanowi ważny wkład w poznanie dziejów Kościoła prawosławnego na terenie Rzeczypospolitej.". [Prof. zw. Dr hab. Antoni Mironowicz]

Spotkanie Bractwa Studenckiego w Białymstoku 15.10.2014

W środę 15 października odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie białostockiego Bractwa Studenckiego. Rozpocznie się o godz. 17:30 wspólną modlitwą o Boże błogosławieństwo "na początek dobrego dzieła" w cerkwi św. Serafima z Sarowa (dolna cerkiew soboru św. Mikołaja), po czym ok. godz. 18:00 młodzież przejdzie do Centrum Kultury Prawosławnej (sala nr 13). Spotkania Bractwa prowadzi duszpasterz prawosławnego środowiska akademickiego w Białymstoku ks. dr Włodzimierz Misijuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, a szczególnie tych świeżo upieczonych!

Spotkanie w Białymstoku: "Dwie godziny. Wspomnienia mieszkańców Chełmszczyzny i Południowego Podlasia o akcji Wisła" 10.10.2014

10 października o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne książki "Dwie godziny. Wspomnienia mieszkańców Chełmszczyzny i Południowego Podlasia o akcji Wisła", które odbędzie się w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Publikacja Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej opisuje historie blisko 40 osób, zawiera przedmowę autorów, ordynariusza diecezji oraz wstęp historyczny. Zbiór tworzą teksty różnych autorów...

Wznowienie spotkań Bractwa Trzech Świętych Hierarchów 02.10.2014

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów w Białymstoku zaprasza na pierwsze po przerwie letniej spotkanie. Odbędzie się ono 2 października (czwartek). Rozpocznie się ono o godz. 17.45 molebnem w soborze św. Mikołaja, a o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie w Centrum Kultury Prawosławnej z opiekunem duchowym ojcem Iowem. Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia z języka rosyjskiego Bractwa Trzech Świętych Hierarchów 29.09.2014

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów zaprasza dzieci od lat 10, młodzież oraz dorosłych na zajęcia języka rosyjskiego dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia odbywają się w soboty w Centrum Kultury Prawosławnej i trwają od października do maja.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 września o godz. 18.00.
Bliższe informacje dostępne są pod numerem telefonu 881 375 325.

Nabór do Prawosławnej Drużyny Harcerskiej 28.09.2014

50 Białostocka Drużyna Harcerska „Amangarij” serdecznie zaprasza w swoje szeregi. Zainteresowaną naszą działalnością młodzież w wieku 10 – 16 lat zapraszamy na zbiórkę organizacyjną już w niedzielę 28 września na godz. 15.00 do Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku.
Pierwsza w Polsce Prawosławna Drużyna działa od 5 lat przy parafii Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku i jest najliczniejszą drużyną w Białostockim Hufcu ZHP. Wychowanie w 50 BDH opiera się rozwoju intelektualnym, społecznym i religijnym. Motywujemy harcerzy do pracy nad sobą, do służby Bogu i innym ludziom. Pomagamy -->>>

Wieczór muzyczny - "Wysocki i Bóg. Tragedia rosyjskiej duszy..." 25.09.2014

W dniu 25 września (czwartek) serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczny autorstwa p. Aleksandra Edwarda Wolańskiego, zatytułowany "Wysocki i Bóg. Tragedia rosyjskiej duszy...". Artysta wykona kilkanaście pieśni Włodzimierza Wysockiego, przeplatanych własnymi refleksjami (w języku rosyjskim) na temat stosunku Wysockiego do religii. Inspiracją były słowa jednego z ostatnich wierszy poety: "Mam co zaśpiewać, kiedy stanę przed Stwórcą / Mam czym się usprawiedliwić przed Nim". Początek - godzina 19.00, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy w imieniu autora!
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|