Wznowienie spotkań Bractwa Trzech Świętych Hierarchów 02.10.2014

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów w Białymstoku zaprasza na pierwsze po przerwie letniej spotkanie. Odbędzie się ono 2 października (czwartek). Rozpocznie się ono o godz. 17.45 molebnem w soborze św. Mikołaja, a o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie w Centrum Kultury Prawosławnej z opiekunem duchowym ojcem Iowem. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie w Białymstoku: "Dwie godziny. Wspomnienia mieszkańców Chełmszczyzny i Południowego Podlasia o akcji Wisła" 30.09.2014

10 października o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne książki "Dwie godziny. Wspomnienia mieszkańców Chełmszczyzny i Południowego Podlasia o akcji Wisła", które odbędzie się w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Publikacja Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej opisuje historie blisko 40 osób, zawiera przedmowę autorów, ordynariusza diecezji oraz wstęp historyczny. Zbiór tworzą teksty różnych autorów...

Zajęcia z języka rosyjskiego Bractwa Trzech Świętych Hierarchów 29.09.2014

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów zaprasza dzieci od lat 10, młodzież oraz dorosłych na zajęcia języka rosyjskiego dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia odbywają się w soboty w Centrum Kultury Prawosławnej i trwają od października do maja.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 września o godz. 18.00.
Bliższe informacje dostępne są pod numerem telefonu 881 375 325.

Nabór do Prawosławnej Drużyny Harcerskiej 28.09.2014

50 Białostocka Drużyna Harcerska „Amangarij” serdecznie zaprasza w swoje szeregi. Zainteresowaną naszą działalnością młodzież w wieku 10 – 16 lat zapraszamy na zbiórkę organizacyjną już w niedzielę 28 września na godz. 15.00 do Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku.
Pierwsza w Polsce Prawosławna Drużyna działa od 5 lat przy parafii Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku i jest najliczniejszą drużyną w Białostockim Hufcu ZHP. Wychowanie w 50 BDH opiera się rozwoju intelektualnym, społecznym i religijnym. Motywujemy harcerzy do pracy nad sobą, do służby Bogu i innym ludziom. Pomagamy -->>>

Wieczór muzyczny - "Wysocki i Bóg. Tragedia rosyjskiej duszy..." 25.09.2014

W dniu 25 września (czwartek) serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczny autorstwa p. Aleksandra Edwarda Wolańskiego, zatytułowany "Wysocki i Bóg. Tragedia rosyjskiej duszy...". Artysta wykona kilkanaście pieśni Włodzimierza Wysockiego, przeplatanych własnymi refleksjami (w języku rosyjskim) na temat stosunku Wysockiego do religii. Inspiracją były słowa jednego z ostatnich wierszy poety: "Mam co zaśpiewać, kiedy stanę przed Stwórcą / Mam czym się usprawiedliwić przed Nim". Początek - godzina 19.00, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy w imieniu autora!

„Synody Cerkwi prawosławnej w I Rzeczypospolitej” - międzynarodowa konferencja naukowa Akademii Supraskiej 18.09.2014

W dniu 18 września w Centrum Kultury Prawosławnej odbędzie się pierwszy dzień międzynarodowej konferencji Akademii Supraskiej. Tegoroczna konferencja zatytułowana będzie „Synody Cerkwi prawosławnej w I Rzeczypospolitej”. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program konferencji --->>>

Plener Malarski Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych 09.09.2014

Na prośbę Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych uprzejmie informujemy, iż w dniach 09-23 września 2014 r. BTPSP organizuje Plener Malarski, na który zaprasza osoby malujące co najmniej od roku, posiadające pewne doświadczenie twórcze.
Uczestnicy pleneru zostaną zakwaterowani w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Lasów Państwowych w Malinówce koło Ełku nad jeziorem Łaśmiady, otrzymają trzy posiłki dzienne, a także zestaw farb, olej, werniks, terpentynę oraz 4 podobrazia. Ponadto organizator zapewnia sztalugi malarskie i transport na trasie Białystok-Malinówka i z powrotem.
Więcej szczegółów u pana Marka Ledowickiego - komisarza pleneru - pod nr telefomu 886 730 460.

Do nabycia w CKP: Podręcznik dla pierwszoklasistów 03.09.2014

Uprzejmie informujemy, że w Centrum Kultury Prawosławnej jest już do nabycia podręcznik dla pierwszoklasistów "Bóg, Świat i ja".

Wiele razy na łamach prawosławnej prasy i prawosławnych mediów pojawiały się już informacje o szeroko zakrojonej działalności wydawniczo-edukacyjno-wychowaczej małżeństwa Busłowskich z Hajnówki – ks. Andrzeja i m. Lilli. Nie raz też ich pomysły wydawnicze były omawiane i polecane dzieciom, młodzieży i rodzicom. Tym razem najnowszym plonem działalności hajnowskich wydawców jest książka jakże długo oczekiwana. To podręcznik do nauki religii prawosławnej dla klasy I szkoły podstawowej wraz z zeszytem ćwiczeń. Do tej pory przez długie lata nauczyciele religii pracujący z dziećmi ze szkół podstawowych korzystali z serii podręczników przygotowanych przed laty przez m. Halinę Borowik. Dobrze zapełniały one lukę wydawnicza w tym zakresie i na danym etapie były wystarczającą pomocą edukacyjną. Czas jednak nie stoi w miejscu, stawia przed nami wciąż nowe wyzwania, podnosi poprzeczkę. Dotyczy to również podręczników, w tym do katechezy. Dlatego też z wielkim zadowoleniem powitać należy najnowsze dzieło małżeństwa Busłowskich, pt. „Bóg, świat i ja”.

Nauka języka cerkiewnosłowiańskiego - spotkanie organizacyjne 02.09.2014

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na naukę czytania w języku cerkiewnosłowiańskim. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 września (wtorek) o godz. 19.00 w Centrum Kultury Prawosławnej, ul. Św. Mikołaja 5. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

Pociągiem na Świętą Górę Grabarkę z Białegostoku 30.07.2014

Tradycyjnie, wierni wyruszający na uroczystości Święta Przemienienia Pańskiego odbywające się na Świętej Górze Grabarce mogą liczyć na specjalne pociągi Przewozów Regionalnych. Z myślą o wiernych Przewozy Regionalne w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, już od lat, w dniach 18 i 19 sierpnia uruchamiają dodatkowe pociągi REGIO. Najdogodniejsze połączenie Białystok - Sycze i z powrotem...
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>