Wszechnica Kultury Prawosławnej: „Pieśń niemilknącą wspólnie śpiewając"- śpiew anielski jako źródło śpiewu cerkiewnego 24.04.2017

Serdecznie zapraszamy na ostatni już wykład organizowany w ramach Wszechnicy Kultury Prawosławnej 2016/2017. Odbędzie się on 24 kwietnia 2017 r., o godz. 18:00, a jego tytuł brzmi: „Pieśń niemilknącą wspólnie śpiewając- śpiew anielski jako źródło śpiewu cerkiewnego". Wykład poprowadzi dr Marcin Abijski, absolwent Wydziału Muzyki Bizantyjskiej Ateńskiego Konserwatorium Narodowego orazWydziału Teologii Społecznej Narodowego Uniwersytetu Ateńskiego, założyciel i dyrygent Męskiego Chóru Kameralnego im. Bogdana Onisimowicza, którego celem jest odrodzenie XVI-wiecznego śpiewu liturgicznego Monasteru Supraskiego oraz odtworzenie jego praktyki wykonawczej.
Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej w Białymstoku, ul. św. Mikołaja 5. Wstęp wolny!

Wystawa ze zbiorów Państwowego Muzeum Historii Religii w Grodnie 07.04.2017

Pisanki woskowe i drapanki z początku XX wieku, XVIII i XIX-wieczne ikony, drewniane krzyże z Golgotą , zabytkowe księgi liturgiczne, miedzianą metaloplastykę z emaliowymi elementami z XVIII - XIX wieku czy pochodzące z białoruskiej tradycji ludowej ręczniki będzie można zobaczyć na wystawie przygotowywanej w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Uroczyste otwarcie nastąpi 7 kwietnia (piątek), w świąteczny dzień Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie, w przededniu Łazarzowej Soboty, o godzinie 18:15. (czytaj dalej) ----->>>>

Wszechnica Kultury Prawosławnej: „Krzyż i cierpienie w liturgicznym ujęciu 3-ciej Niedzieli Postu" 27.03.2017

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład organizowany w ramach Wszechnicy Kultury Prawosławnej 2016/2017. Odbędzie się on 27 marca 2017 r., o godz. 18:00. Wykład "Krzyż i cierpienie w liturgicznym ujęciu 3-ciej Niedzieli Postu" poprowadzi ks. Adam Magruk (Prawosławne Seminarium Duchowne).
Spotkania odbywają się w Centrum Kultury Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej w Białymstoku, ul. św. Mikołaja 5. Wstęp wolny!
Wszechnica Kultury Prawosławnej organizowana jest przez Prawosławną Diecezję Białostocko-Gdańską, Katedrę Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku i Zarząd Główny Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego.

Spotkanie Arcybiskupa Jakuba z katechetami 20.03.2017

20 marca (poniedziałek) o godz. 17:00 w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbędzie się spotkanie JE Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Jakuba z katechetami. Obecność obowiązkowa.
Na spotkanie zaprasza Wydział Katechetyczny Prawosławnej Diecezji Białostocko - Gdańskiej.

Spotkanie osób prawosławnych w wieku 30-40+ z o. Włodzimierzem Misijukiem 10.03.2017

Jeżeli chcesz poznać nowych znajomych, przyjaciół i miło spędzać wolny czas przyjdź na spotkanie integracyjne osób prawosławnych w wieku 30-40+. Spotkania mają charakter cykliczny.
Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie z o. Włodzimierzem Misijukiem, wikariuszem parafii p.w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Białymstoku. Spotkanie odbędzie się w piątek 10.03.2017 r., o godz. 18.30 w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Tematem spotkanie będą rozważania na temat Wielkiego Postu.
Kontakt do organizatorów: 3040grupa@gmail.com
Justyna tel. 574 - 686 - 638

Spotkanie Bractwa Trzech Św. Hierarchów: "Myśli św. Jana Złotoustego o pokajaniju" 09.03.2017

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów: Bazylego Wielkiego, Grzegorza Teologa i Jana Złotoustego serdecznie zaprasza 9 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 18.00 do Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku na spotkanie z siostrą Elżbietą z Domu Zakonnego św. Katarzyny w Zaleszanach. Spotkanie będzie poświęcone tematowi: "Myśli św. Jana Złotoustego o pokajaniju".
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Wernisaż p. Jana Sidoruka 20.02.2017

Pan Jan Sidoruk serdecznie zaprasza do Centrum Kultury Prawosławnej na jubileuszowy wernisaż. Będzie to X-lecie jego pracy artystycznej, a jednocześnie XX-ty wernisaż prezentujący twórczość autora.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Wszechnica Kultury Prawosławnej: „Zdrowie człowieka jako wyraz harmonii duszy i ciała" 20.02.2017

Ze względu na to, że ostatni poniedziałek lutego jest jednocześnie pierwszym dniem Wielkiego Postu, najbliższy wykład organizowany w ramach Wszechnicy Kultury Prawosławnej 2016/2017 odbędzie się w nietypowym terminie, czyli nie w ostatni, a w przedostatni poniedziałek miesiąca - tj. 20 lutego 2017 r.. Godzina spotkania - czyli 18:00 - pozostaje bez zmian.
Temat najbliższego spotkania jest następujący: "Zdrowie człowieka jako wyraz harmonii duszy i ciała". Przedstawi go ks. dr Piotr Pietkiewicz, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku.
Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej w Białymstoku, ul. św. Mikołaja 5.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
Wszechnica Kultury Prawosławnej organizowana jest przez Prawosławną Diecezję Białostocko-Gdańską, Katedrę Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku i Zarząd Główny Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego.

Światowy Dzień Młodzieży Prawosławnej 15.02.2017

Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej gorąco zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach przygotowywanych w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej. W dniu 15 luty 2017 r., w Święto Spotkania Pańskiego, odbędzie się Święta Liturgia w cerkwi p.w. Św. Mikołaja w Białymstoku, na której będzie śpiewał chór złożony z bratczyków. Następnie w Centrum Kultury Prawosławnej odbędzie się wspólne śniadanie młodzieży oraz dyskusja "Zagrożenia alternatywnej duchowości" – prelegentem będzie ks. dr Marek Ławreszuk. [Czytaj więcej --->]

Pokaz filmu "Siaroża" reż. Jerzy Kalina (2015) 09.02.2017

Serdecznie zapraszamy 9 lutego (czwartek) godz. 18:00 do Centrum Kultury Prawosławnej na pokaz filmu „Siaroża” reż. Jerzy Kalina.
Bohaterem filmu jest Sergiusz Niczyporuk – podlaski Białorusin, mieszkaniec wsi Buda w Puszczy Białowieskiej. Jego życie naznaczyła trauma – pochodzi ze wsi, która po wojnie padła ofiarą pogromu dokonanego przez żołnierzy antykomunistycznego podziemia.
(czytaj więcej --->)

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|