Szukamy zdjęć na wystawę z okazji XX rocznicy przeniesienia relikwii św. Gabriela

W związku z przypadającą w tym roku XX rocznicą przeniesienia z Grodna do Białegostoku relikwii św. Gabriela Fundacja „Oikonomos”, Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku oraz Centrum Kultury Prawosławnej planują zorganizowanie wystawy plenerowej poświęconej temu jubileuszowi.

Na wystawie chcielibyśmy zaprezentować zarówno archiwalne zdjęcia z samej uroczystości przenoszenia relikwii w 1992 roku, jak też zdjęcia współczesne, związane z kultem świętego Młodzieńca, np. wtorkowe akatysty, coroczne wrześniowe uroczystości, majowe pielgrzymki do Zwierek.

W związku z tym chcielibyśmy zaapelować do wszystkich osób, posiadających w domowych archiwach zdjęcia o tej tematyce o podzielenie się nimi z szerszą publicznością. Wy możecie być współtwórcami tej wystawy!

Czekamy na zdjęcia w formie cyfrowej lub papierowej. Zobowiązujemy się do zwrotu zdjęć papierowych. Prosimy o dostarczanie zdjęć do dnia20 sierpnia br. na adres Centrum Kultury Prawosławnej ul. Św. Mikołaja 5, 15-420 Białystok bądź też o przesłanie zdjęć drogą elektroniczną na adres: wystawa.sw.gabriel@gmail.com wraz z informacjami na temat autora zdjęcia, dacie i miejscu jego powstania oraz ze zgodą na umieszczenie zgłoszonych zdjęć na wystawie. Szczegółowe informacje, a także regulamin nadsyłania i wykorzystania zdjęć już wkrótce znajdą się na stronie www.oikonomos.pl.

Upamiętnijmy wspólnie to uroczyste wydarzenie!