O Bogu i człowieku z miłością – audioksiążka z Monasteru w Turkowicach

Ukazała się kolejna płyta Monasteru Opieki Matki Bożej w Turkowicach. Jest to audioksiążka z fragmentami homilii św. Mikołaja Serbskiego, przeplatanymi bizantyjskim śpiewem sióstr – nowość na polskim rynku prawosławnych wydawnictw audio.

Mamy nadzieję, iż pełne niezwykłej prostoty i ciepła, a jednocześnie głębokie i poruszające słowo arcybiskupa Mikołaja – słowo o Bogu, o poszukiwaniu Go i życiu z Nim w jedności, o wytrwałości w wierze, nadziei i miłości oraz o wielu innych kwestiach dotyczących chrześcijańskiego życia, dzięki dostępności przekładu (teksty są bowiem czytane w języku polskim) dotrze do szerszego grona odbiorców, skłoni do refleksji, wzruszy, pocieszy, pokrzepi, przez co przybliży im Samego Chrystusa.

Niespokojne jest ludzkie serce, nieustannie odczuwa niedosyt, niepokój, niczym z ziemskich rzeczy dłużej nie potrafi się cieszyć, nie zna wytchnienia w poszukiwaniu czegoś, co dałoby mu odczucie pełni, trwałej radości, błogiego uspokojenia, ciszy, szczęścia. Coraz szybsze życie, coraz bardziej powierzchowne, przeżywane z narastającą goryczą, jakże często dla wielu wydaje się puste i pozbawione sensu…

Potrzebujemy chwili wytchnienia, w codziennym zgiełku szukamy czegoś, co przywróci nam równowagę i doda sił. Chciałybyśmy, aby nasze skromne wydawnictwo choć w części odpowiedziało na takie potrzeby. Wyrażamy nadzieję, iż w sercu każdego, kto zechce sięgnąć po płytę O Bogu i człowieku z miłością, zamieszczone na niej słowo o Bogu stworzy coś dobrego, stworzy pokój, którego wszystkim nam coraz bardziej w dzisiejszych czasach brakuje.

Dwupłytowy album, na który składają się łącznie 34 utwory (ponad 2,5 godz. nagrania) zawiera także książeczkę, gdzie znajdą Państwo tłumaczenia wybranych utworów oraz teksty wyjaśniające myśl przewodnią płyty, przybliżające postać i twórczość św. Mikołaja Welimirowicza, opowiadające o duchu prawosławnego nabożeństwa i śpiewie bizantyjskim.

Płytę można nabyć, wysyłając zamówienie do monasteru drogą mailową (monaster @ turkowice.pl, monaster.turkowice @ gmail.com) lub telefonicznie (+48 502 659 828). Wkrótce będzie dostępna także w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku oraz sklepiku Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko–Gdańskiej.

s. Natalia