„Otcze nasz” – książeczka dla dzieci

Do nabycia w Centrum Kultury Prawosławnej jest już najnowsza książeczka dla dzieci Wydawnictwa Warszawskiej Metropolii Prawosławnej – „Otcze nasz”.

„Pierwszą modlitwą każdego prawosławnego dziecka jest modlitwa „Otcze nasz”. To jej rodzice starają się jak najwcześniej nauczyć swoje pociechy. To ją, często bardziej czując niż rozumiejąc, wypowiadają dzieci w swojej porannej i wieczornej modlitwie, swym dziecięcym serduszkiem wychwalając Boga Ojca. To właśnie z myślą o najmłodszych powstała ilustrowana książeczka zawierająca tę modlitwę, swojego rodzaju minipodręcznik Modlitwy Pańskiej.

Piękne ilustracje, odpowiadające poszczególnym artykułom modlitwy, znakomicie współgrają z odnośnymi jej fragmentami. Niczym za rękę prowadzą rodzica-nauczyciela oraz pociechę, wprowadzając ją w tajniki osobistej rozmowy z Bogiem Ojcem.

Książeczka dostosowana jest do wieku najmłodszych nie tylko swą przyjazną szatą graficzną. Twarde, kartonowe kartki, odpowiedni format oraz zapisy słów modlitwy w czterech równoległych postaciach (łacinką po cerkiewnosłowiańsku, alfabetem cerkiewnosłowiańskim, cyrylicą oraz w przekładzie na język polski), wszystko to razem wzięte sprawia, że publikacja ta jest ponad wszystko bardzo pożyteczna. Dziękując pomysłodawcom – hajnowskiemu małżeństwu Busłowskich – oraz ilustratorce – Urszuli Filas – szczerze zachęcamy do zaopatrzenia się w niniejszą książeczkę. „

Jarosław Charkiewicz