Wszechnica Kultury Prawosławnej: „Trudności językowe i problem ujednolicenia terminologii prawosławnej w j. polskim”

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład organizowany w ramach Wszechnicy Kultury Prawosławnej 2016/2017. Odbędzie się on 28 listopada 2016 r., o godz. 18:00, a jego tematem bedą „Trudności językowe i problem ujednolicenia terminologii prawosławnej w j. polskim”. Wykład poprowadzi ks. dr hab. Marek Ławreszuk, kierownik Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku. 

Prelekcja połączona będzie z promocją słownika „Specyfika polskiej terminologii prawosławnej. Koncepcja normatywizacji pisowni” (aut. abp Jakub Kostiuczuk, ks. Jerzy Tofiluk, ks. Marek Ławreszuk, ks. Włodzimierz Misijuk, Jarosław Charkiewicz; Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, Białystok 2016), o której wspominaliśmy tutaj.

Spotkania odbywają się w Centrum Kultury Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej w Białymstoku, ul. św. Mikołaja 5. Wstęp wolny!

Wszechnica Kultury Prawosławnej organizowana jest przez Prawosławną Diecezję Białostocko-Gdańską, Katedrę Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku i Zarząd Główny Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego.